Prie namo

Mokinių pleneras Smalininkuose „Lidijos takeliais”

Spalio 13 d. dailės skyriaus mokiniai su mokytoja Lina Ambarcumian vyko į  Smalininkus, į mokinių plenerą „Lidijos takeliais“, skirtą dailininkei Lidijai Meškaitytei prisiminti.

Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre pagėgiškiai susitiko su Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos dailės skyriaus  bei Jurbarko rajono Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos dailės mokiniais.

Šio kultūros centro direktorius Arvydas Griškus plenero dalyvius supažindino su dailininkės kūryba – demonstravo filmuką apie dailininkės gimtojo krašto istoriją,  virtualią kūrinių parodą bei surengė pastabumo lavinimo viktoriną.

Mokiniai ir jų mokyojai aplankė tame pačiame kultūros centre eksponuojamas kitų dailininkų parodas, skirtas Lidijai Meškaitytei.

Pasivaikščioję po Smalininkų miestelį, stabtelėję dailininkės atmintinose vietose,  plenero dalyviai išvyko į Lidijos Meškaitytės sodybą.

Spalio oras leido tapyti lauke – aplandžioję visus sodybos kampelius, mokiniai prisėdo rudens nuspalvintame dailininkės kieme ir sukūrė gražių darbų, kurie bus eksponuojami įvairiose Jurbarko krašto bei Pagėgių įstaigose.

Dėkojame Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos dailės skyriaus mokytojai Linai Rušienei už kvietimą įsijungti į bendrą darbą ir suteiktas žinias apie dailininkę Lidiją Meškaitytę.