Fortepijono mokytojų konferencija

Lapkričio 16 d. Klaipėdoje vyko XXVIII – asis Žemaitijos muzikos ir meno mokyklų bei Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos fortepijono mokytojų konferencija, kvalifikacinis – metodinis seminaras ,,Pasiruošimas konkursams. Šiuolaikinio pedagogo požiūrio įtaka formuojant mokinio meninės ir techninės pažangos įgūdžius“.

Konferencija prasidėjo koncertu, kuriame dalyvavo 19 jaunųjų pianistų iš Klaipėdos, Gargždų, Kretingos, Veisių, Plungės, Šilutės ir Pagėgių meno bei muzikos mokyklų.

Mūsų mokyklos fortepijono pagrindinio muzikavimo III klasės mokinė  Andrėja Jankauskaitė (mokytoja Marina Dvarvitene) koncerte atliko  F. Šopeno Mazurką.

Andrėja buvo išrinkta atvirai meistriškumo pamokai, kurias po mokinių koncerto vedė Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto muzikos akademijos fortepijono katedros vedėjas, docentas, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokytojas metodininkas, tarptautinių konkursų laureatas, pianistas Donaldas Račys.

Energingos ir įdomios docento pamokos visiems konferencijos dalyviams suteikė daug teigiamų emocijų, naudingų dalykiškų patarimų bei įkvėpė ieškoti muzikoje daugiau išraiškos ir spalvų.

Šiame renginyje kvalifikaciją kėlė fortepijono mokytojos – Marina Dvarvitene,  Nadežda Snigir ir Virginija Bubelienė.