Akordeonininkų festivalis ,,Lietuvių kompozitorių kūriniai“ Vilniuje

Gruodžio 3 d. Vilniaus muzikos mokykloje ,,Lyra“  vyko respublikinis Alberto Baikos vardo jaunųjų akordeonininkų festivalis ,,Lietuvių kompozitorių kūriniai“.

Šio festivalio tikslas – propaguoti lietuvių kompozitorių muziką, ugdyti muzikuojančių vaikų meninį skonį, atskleisti mokinių individualius sugebėjimus, plėsti grojimo techninių galimybių ribas, kelti muzikos atlikimo meninį lygį bei skatinti kūrybinę saviraišką.

Festivalyje dalyvavo jaunieji atlikėjai iš Panevėžio muzikos mokyklos, Pagėgių meno ir sporto mokyklos ir  iš Vilniaus muzikos mokyklų: Lyros, Naujosios Vilnios, Ąžuoliuko, Broniaus Jonušo ir Rudaminos.

Mūsų mokyklai atstovavo akordeono pagrindinio muzikavimo II klasės mokinė Julija Paleckytė (mokytoja Ona Parnarauskienė). Festivalyje ji atliko kompozitoriaus Algimanto Raudonikio pjesę – dainą ,,Baltų beržų kalva“.  Julija pagrojo puikiai. Jaunajai akordeonistei tai jau antrasis iš eilės lietuviškos muzikos festivalis – praeitą savaitgalį Julija dalyvavo lietuviškos muzikos festivalyje Klaipėdoje.

Visi festivalio dalyviai ir jų mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais, vaikams įteiktos saldžios dovanėlės.

Linkime Julijai neprarasti savo žavesio, užsispyrimo ir veržlumo. Sėkmės kituose konkursuose ir festivaliuose!