III-vieta konkurse „Muzika-@”

Andrėja Jankauskaitė – pirmojo Lietuvoje interaktyvaus respublikinio jaunųjų muzikantų konkurso „MUZIKA-@” III vietos nugalėtoja

Karantino metu, gegužės mėnesį, Kauno 1-oji muzikos mokykla ėmėsi ambicingo projekto –  virtualioje erdvėje  suorganizavo pirmąjį Lietuvoje interaktyvų (online)  respublikinį jaunųjų muzikantų konkursą  ” MUZIKA-@ „, kuriame dalyvavo  net 606 jaunieji  muzikantai iš visos Lietuvos.  Konkurse  įvairiais instrumentais grojantys solistai bei instrumentiniai ansambliai buvo suskirstyti į grupes pagal amžių ir kūrinio žanrą. Jauniesiems muzikantams savo namuose reikėjo pagroti po vieną kūrinį ir jį įkelti į virtualią erdvę.

Tokią gausą jaunųjų talentų išklausyti ir juos įvertinti tikrai buvo nemažas iššūkis labai kompetentingai komisijai: pirmininkei  Rūtai Rikterei – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fortepijono katedros profesorei, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatei;  nariams – akordeonistui Augustinui Rakauskui,  Kauno Vytauto Didžiojo universiteto dekanui, humanitarinių mokslų daktarui Sauliui Geruliui bei to pačio universiteto Muzikos akademijos docentei Beatai Andriuškevičienei, Daugpilio muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojui ugdymui Spodriui Kacans bei  Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos fortepijono mokytojai ekspertei Laimai Aksamitauskienei.

Tokiame didžiuliame konkurse dalyvauti iššūkį priėmė  ir Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos fortepijono pradinio muzikavimo III klasės mokinė Andrėja Jankauskaitė ir jos mokytoja Marina Dvarvitene. Mergaitė atliko E.Grygo ,,Valsą‘‘ op. 38, Nr. 7. Andrėjos kategorijoje dalyvavo 20  atlikėjų. Jaunoji pianistė iš Pagėgių meno ir sporto mokyklos   buvo įvertinta III vieta!

Labai džiaugiamės Andrėjos pasiekimais, jos mokytojos profesionaliu darbu, mergaitės mamos ir senelių palaikymu. Smagu, kad karantino metu, kokybiškas darbas nenutrūksta!

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą